rekolekcje
Aktualności

Rekolekcje Oddanie 33 – czym są?

Dzisiejsze czasy są bardzo trudne i pełne tragicznych, smutnych i niezrozumiałych wydarzeń, mają one miejsce w wielu zakątkach świata i trudno zrozumieć sens ich pojawiania się. Podczas wszystkich trudnych momentów, również w życiu osobistym, warto oddać wszystkie swoje sprawy Maryi. Ona zawsze znajdzie w sobie ogromne pokłady miłosierdzia, które skutecznie zdominują złe myśli dobrymi, zawsze chętnie wstawia się za swoimi dziećmi przed Bogiem.

Czym jest Oddanie 33?

Każdego roku, we wszystkich parafiach w Polsce odbywają się rekolekcje adwentowe, które trwają zazwyczaj 3 dni. Podczas mszy świętych można przystąpić do sakramentu spowiedzi, oraz po tym fakcie przyjąć Komunię Świętą. Jednak to nie wszystko, ponieważ pod koniec 2020 roku miały miejsce także nieco innego rekolekcje, które występują pod nazwą Oddanie 33. Ta liczba wskazuje na 33 dniowe rekolekcje, których kwintesencją i jednocześnie zakończeniem jest Akt poświęcenia całego siebie Niepokalanemu Sercu Maryi, która jednoczy się z Sercem Jezusa. Liczba ta nie jest przypadkowa, ponieważ tyle właśnie lat spędził na ziemi Pan Jezus. Głównym celem nabożeństwa pod nazwą Oddanie 33 jest przygotowanie w znaczeniu duchowym na całkowite oddanie się Jezusowi Chrystusowi w opiekę, a pośredniczy w tym Matka Boża. Jest ona ucieczką wszystkich wiernych i oazą spokoju, która dla każdego znajdzie łaskę i usprawiedliwienie. Przesłaniem tych szczególnych rekolekcji jest konieczność przyjmowania do serc słów kierowanych przez Jezusa, tuż przed ukrzyżowaniem. Zanim umarł nakazał czcić swoją Matkę i zanosić do niej wszelkie prośby. Dlatego właśnie na znak tego, iż czas adwentu jest tak wyjątkowy, warto brać udział w nabożeństwach Oddania 33.

rekolekcje

Jak odbywały się rekolekcje Oddanie 33 w 2020 roku?

Oddanie 33 rozpoczęło się dokładnie 20 listopada 2020 roku, o godzinie 21, a prowadzącym był ojciec Michał, który na podstawie przygotowanych materiałów prowadził uczestników przez wszystkie rozważania. Co ciekawe, wspomniane rozważania były transmitowane również na najpopularniejszym serwisie społecznościowym. To tak naprawdę dowód na to, że było to wydarzenie dedykowane każdemu, kto chciał okres adwentu poświęcić na zastanowienie się nad sensem swojego życia. Na pamiątkę tego jakże ważnego wydarzenia została wydana nawet książka pod tytułem „Oddanie 33”. Poza wszystkimi najważniejszymi aspektami rekolekcji, znajduje się w niej również rzeczowy komentarz Księdza Dominika Chmielewskiego. Często spojrzenie na daną kwestię przez osobę postronną może wiele zmienić i nieco zmienić dotychczasowy kierunek rozważań. Całkowite oddanie Polski Niepokalanemu Sercu Maryi miało miejsce w czerwcu 2017 roku i od tego momentu wiele osób postanawia powierzyć życie swoje i całych rodzin Matce Bożej. Wynikiem osobistego oddania się Jej można wyrazić poprzez między innymi Oddanie 33, które znalazło naprawdę wielu zwolenników. Dość duża część opowiedziała nawet swoje historie, które mogą być idealnym przykładem na miłosierdzie Matki Chrystusa. Jeżeli ktokolwiek prowadzi poszukiwania samego siebie – Oddanie 33 jest idealnym do tego narzędziem.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz