pomoc drogowa
Aktualności

Pomoc drogowa – sprawdź, czym się kierować przy jej wyborze

Na drodze trudno przewidzieć niektóre sytuacje. Przed wyruszeniem w trasę, dobrze jest mieć przygotowany numer do firmy, świadczącej pomoc drogową. Wybierając przedsiębiorstwo, warto zwrócić uwagę na szybkość reakcji, obszar działania i zasób sprzętu.

Jak wybrać pomoc drogową?

Jeśli nie musimy wzywać pomocy drogowej na szybko, warto poszukiwać sprawdzonej firmy wśród znajomych czy rodziny. Profesjonalna firma to taka, która ma dobre opinie w internecie, a także chwali się swoimi referencjami. Mogą to być referencje formalne, które znajdziemy na stronie internetowej lub obiegowe opinie.

Pomoc drogowa w Bielsko-Białej i innych miastach Polski, powinna dysponować dużą ilością sprzętu. Im większa jego ilość, tym lepiej. Daje to możliwość wykonywania zleceń w różnych miejscach jednocześnie i znacząco skraca czas przeprowadzenie skomplikowanych akcji. Dobra firma, powinna świadczyć usługi, które dostosowane są do naszych potrzeb. Ważna jest kompleksowość usług.

Wybierając firmę, warto zwrócić uwagę czy posiada własny parking, warsztat samochodowy czy warsztat wulkanizacyjny. Zapewni to gwarancje profesjonalnego wykonania usługi. Ważny jest czas reakcji na wezwanie pomocy drogowej. Dobrze, jeśli firma świadczy swoje usługi 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodni, a także w święta.

Co zrobić zanim wezwiemy pomoc drogową?

Zanim wezwiemy pomoc drogową, należy najpierw prawidłowo oznaczyć i oświetlić pojazd. Chodzi o to, by inni kierowcy uważali na nasz pojazd. Zanim laweta Żywiec przyjedzie z pomocą, należy włączyć światła awaryjne i wystawić czerwony trójkąt ostrzegawczy. Później pozostaw samochód na światłach postojowych i włącz światło wewnątrz samochodu. Po wezwaniu pomocy drogowej, należy zaczekać na nią w bezpiecznej odległości po drugiej stronie barierki ochronnej.

Wypadków, usterek czy kolizji nie sposób przewidzieć. Jedno jest pewne – są one nieprzyjemne i stresujące. By w czasie nieprzewidzianej sytuacji, mieć nerwy na wodzy, warto zawczasu wybrać firmę, świadczącą usługi pomocy drogowej.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz