czym karmic malego kota
Aktualności

Jaka karma dla kota Junior będzie najlepsza dla kociaka?

Gdy w domu zapada decyzja wzięcia na pupila kota, najczęściej jest to kociak 3-4 miesięczny. Taki nowy członek rodziny wymaga troskliwej opieki, zapewnienia mu dostępu do codziennego, zdrowego dla jego rozwoju jedzenia. Nierzadko o tym, co ma jeść taki mały kotek, rozmawia się z hodowcą czy weterynarzem, warto też samemu sprawdzić, jaki pokarm będzie dla malucha pełnowartościowy. Karma dla kota Junior to często wiele propozycji, ważne, żeby miała w składzie dużą ilość dobrego gatunkowo mięsa, musi być to minimum 70 procent całego produktu.

Jak prawidłowo wybierać karmę dla kociaka, żeby mógł się dobrze rozwijać?

O karmę dla kota Junior warto zatroszczyć się wcześniej, zanim jeszcze taki kociak trafi do domu. Kupowanie zwykłych marketowych karm nie jest dobrym pomysłem, z reguły jest to produkt nienajlepszej jakości, tworzony z resztek zwierzęcych, z dużą ilością węglowodanów, na przykład w postaci zbóż. Kociak potrzebuje zdrowego startu, przez to, że jeszcze rośnie i się rozwija, nie można pozbawiać go niezbędnych do tych czynności składników. Karma dla kota Junior dobrej jakości https://lugers.pl/pol_m_Kot_Karma-dla-kota_Karma-junior-dla-kota-333.html ma duże dawki odpowiednich dla kota komponentów, dzięki temu bezpiecznie osiągają właściwą wagę ciała, mogą zdrowo przybierać na wadze, bez konieczności martwienia się, że są zbyt chude lub otyłe. W takim produkcie najważniejsze jest białko, na drugim miejscu tłuszcz pochodzenia zwierzęcego, dopiero na trzecim miejscu węglowodany w małym ilościach. Wybierając karmę dla kota, należy pamiętać, że jest to zwierzę mięsożerne, nie można zaopatrywać go w jedzenie, które nie zawiera mięsa.

Zbilansowana karma junior dla kociaka w różnych smakach

Każdy kociak ma swój indywidualny gust, niektóre rodzaje karm dla kota Junior będą mu smakowały bardziej, niektóre mniej, warto sprawdzić, które staną się ulubionymi przysmakami. Gdy od najmłodszych lat kot będzie żywiony właściwym dla niego jedzeniem, wówczas łatwiej będzie czuwać nad jego wagą i stanem zdrowia. Takie dobre pożywienie produkowane jest tak, żeby mały kociak miał do dyspozycji odpowiednią do zabawy i nauki ilość kalorii, substancji odżywczych. Karma dla kota Junior jest przede wszystkim w wersji mokrej, pozwalającej na właściwe, sprawne trawienie, można je zauważyć w kilku smakach, na przykład z indykiem, dorszem, kurczakiem, tuńczykiem, królikiem. Wszystkie te propozycje są łatwe do strawienia przez kocie brzuszki, wystarczy tylko podzielić je na odpowiednie porcje, żeby kot mógł zjeść codzienne smaczne posiłki.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz