zlomowanie smaochodu
Aktualności

Jak działa auto złom?

Różne sytuacje i okoliczności zmuszają ludzi do tego, by pozbyć się swojego samochodu. Zdarza się, że konieczna jest jego wymiana na nowy. Niekiedy obecny pojazd odmawia posłuszeństwa i ze względu na swój zaawansowany wiek nie nadaje się już do bezpiecznej jazdy. Niektórzy pozbywają się samochodów po wypadku. Właśnie wtedy decydują się zezłomować swój pojazd. Jak zatem wygląda taka procedura krok po kroku?

Obsługa auto złomu krok po kroku

Jeśli podjąłeś już decyzję o złomowaniu swojego auta, w pierwszej kolejności powinieneś udać się na wybrany auto złom w Kielcach i poinformować pracowników o swoich zamiarach. Obsługa prowadzi cię krok po kroku we wszystkich czynnościach. W wielu przypadkach jest tak, iż nie ma możliwości osobistego przywiezienia samochodu do punktu złomu, ponieważ jest uszkodzony i niezdatny do jazdy. Wtedy warto zdecydować się na usługę lawetowania, która często w takich okolicznościach jest oferowana bezpłatnie. Następnie samochód podlega kasacji, a ty otrzymujesz specjalne zaświadczenie o tym, że twój pojazd uległ demontażowi bądź został przekazany w niekompletnych stanie. To dokument, o który zostaniesz zapytany w urzędzie komunikacji.

Dokumenty niezbędne do wyrejestrowania pojazdu

Jako właściciel samochodu musisz przedstawić urzędnikowi stosowną dokumentację, która będzie podstawą do wyrejestrowania pojazdu. Mowa tutaj o wyżej otrzymanym od auto złomu oświadczeniu. Powinieneś także zabrać ze sobą dowód rejestracyjny auta i dokument tożsamości. Wyrejestrowanie polega na unieważnieniu nie tylko samego dowodu rejestracyjnego, ale także karty pojazdu i tablic rejestracyjnych. Dzięki złomowaniu pojazdu, jego poszczególne części można poddać recyklingowi i dać im drugie życie. Proces ten nie jest skomplikowany i czasochłonny. Jest to także decyzja, która wspiera proekologiczne działania. Korzystając ze sprawdzonych i renomowanych punktów, otrzymuje się dobrą stawkę za złomowany pojazd, a cała procedura jest w pełni legalna. Do najczęściej kasowanych pojazdów należą samochody osobowe, ale również dostawcze, ciężarówki i pojazdy rolnicze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz