linia technologiczna
Technologie

Gdzie szukać sprzętu do stworzenia zautomatyzowanej linii technologicznej?

Automatyzacja niektórych procesów w ramach istniejących linii produkcyjnych jest możliwa zarówno w oparciu o roboty przemysłowe, jak i znacznie od nich tańsze siłowniki pneumatyczne (przekształcają energię sprężonego powietrza w ruch). Tego typu sprzętu można szukać bezpośrednio u producentów, jak i w wyspecjalizowanych sklepach. Miejscem, gdzie można dostać taki sprzęt jest m.in. sklep z pneumatyką martechpneumatyka.pl należący do polskiej firmy produkującej siłowniki pneumatyczne.

Urządzenia zasilane sprężonym powietrzem

W odróżnieniu od tradycyjnych elektronarzędzi i sprzętów elektrycznych działanie urządzeń pneumatycznych bazuje na wykorzystaniu energii sprężonego powietrza. To rozwiązanie tanie i wydajne, które okazało się niezwykle wartościowym w przypadku automatyzacji wielu prostych procesów technologicznych, zwłaszcza procesów związanych z sortowaniem i pakowaniem. Siłowniki oferowane przez sklep z pneumatyką martechpneumatyka.pl po podłączeniu do instalacji sprężonego powietrza pracują z niezwykłą szybkością i precyzją, odpowiadając za przesuwanie, pozycjonowanie, przytrzymywanie, znakowanie, dociskanie lub realizację innych powtarzalnych czynności bazujących na ruchu liniowym. Oczywiście w sklepie z pneumatyką martechpneumatyka.pl znaleźć można również inne urządzenia wykorzystujące do pracy energię sprężonego powietrza. Są nimi m.in. pneumatyczne zawory i chwytaki przemysłowe.

Akcesoria do instalacji pneumatycznej

Stworzenie zautomatyzowanej linii technologicznej wymaga nie tylko inwestycji w siłowniki i inne urządzenia wykonawcze napędzane siłą sprężonego powietrza, które można zamówić m.in. w sklepie pneumatycznym martechpneumatyka.pl, ale także budowy bezpiecznej instalacji ciśnieniowej, która dostarczy do nich powietrze. Podstawą tego typu instalacji są węże wykonane z tworzyw sztucznych. Sklep z pneumatyką martechpneumatyka.pl ma w swojej ofercie najpopularniejsze obecnie, elastyczne węże poliuretanowe, twardsze węże poliamidowe i polietylenowe. Poza tym w sklepie znaleźć można również wszelkiego rodzaju akcesoria z kategorii armatury pneumatycznej, czyli złączki, łączniki, zawory i inne artykuły przeznaczone do łączenia węży z pneumatycznymi narzędziami, siłownikami i zaworami.

Budowa zautomatyzowanej linii produkcyjnej bazującej na wykorzystaniu energii sprężonego powietrza wymaga dostępu do wielu specjalistycznych urządzeń i akcesoriów. Tego typu sprzęt można zamówić m.in. w sklepie martechpneumatyka.pl prowadzonym przez firmę zajmującą się produkcją siłowników i wielu innych artykułów pneumatycznych.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz