okna drewniane
Aktualności

Dobry producent okien drewnianych, czyli jaki?

Stolarka okienna musi być dopasowana do całego stylu zabudowy. Wysokiej jakości okna drewniane będą spełniały swoją funkcję przez wiele lat. Tylko jak znaleźć dobrego producenta?

Czym charakteryzuje się dobry producent okien drewnianych?

Okna drewniane są chętnie wybierane od lat. Zarówno ze względów estetycznych, jak i właściwości izolacyjnych. Bardzo dobrze chronią przed zimnem, jednocześnie akumulując ciepło w środku. Wygłuszają wszelkie hałasy z zewnątrz zapewniając komfort mieszkańcom. Aby jak najlepiej spełniały wszystkie swoje funkcje, należy wybrać okna wysokiej jakości. Należy zwrócić uwagę na to, czy producent okien drewnianych w Legnicy bądź innym mieście, korzysta z dobrej jakości gatunków drewna. Warto sprawdzić dostępną kolorystykę, aby mieć pewność, że w ofercie znajdą się futryny pasujące stylem do budynku. Liczy się również jakość okuć. Powinny działać gładko, bez zakłóceń. Dobry producent stolarki okiennej w swojej ofercie oprócz standardowych okien posiada również okna tarasowe. Mogą być robione na wymiar, co pozwoli dostosować je do projektu. Nowoczesne systemy przesuwnego otwierania sprawiają, że zastosować można nawet duże tafle szyby, a korzystanie z nich nie będzie uciążliwe. 

Czy okna drewniane pasują do każdego stylu architektonicznego?

Dzięki temu, że w ofercie producentów stolarki okiennej można znaleźć szeroką gamę kolorystyczną ram, okna drewniane będą pasowały do każdego stylu architektonicznego. W przypadku zabudowy w stylu tradycyjnym, z elewacją w stonowanych kolorach oraz skośnych dachu pokrytym ceramiczną dachówką, sprawdzą się najlepiej okna w kolorze tradycyjnego brązowego drewna. Dodatkowo umieszczenia na nich szprosów podkreśli ich klasyczny charakter. Budynki w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym zazwyczaj malowane są na szaro, lub biało. Idealnym dodatkiem będą więc ciemne, czarne framugi, które stworzą kontrastowy element. Można zastosować również te bielone, żeby stworzyć spójną, jednobarwną powierzchnię. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz