Kobieta
Aktualności

Czym zajmuje się hipnoterapeuta?

Skorzystanie z usług hipnoterapeuty może przynieść sporo korzyści, a nie wiąże się z żadnym ryzykiem. Obawy przed hipnozą wynikają z niezrozumienia tej metody i lęku przed pozostawaniem w stanie nieświadomości. Tymczasem hipnoza nie jest wyłączeniem świadomości człowieka, ale sposobem na dopuszczenie do głosu jej głębszych warstw.

Hipnoterapeuta na problemy psychiczne

Do gabinetów hipnoterapii trafiają bardzo różni pacjenci. Często są to osoby już leczone w inny sposób, które potrzebują dodatkowej terapii lub odporne na typowe metody. W ich przypadku to właśnie hipnoterapeuta może okazać się tym właściwym specjalistą. Przykładem dolegliwości, która może zostać choćby częściowo zaleczona przez hipnozę, jest coraz częściej spotykana depresja.

Na hipnoterapię można zdecydować się też w przypadku odczuwanego permanentnego stresu. W dzisiejszych czasach stres dotyka bardzo wielu osób i trudno jest z tym w jakikolwiek sposób walczyć. Hipnoterapeuta pomoże pacjentowi uzyskać stan, w którym poczuje się zrelaksowany, co zredukuje poziom stresu.

Hipnoterapeuta – gdzie przyjmuje?

Odwiedzić hipnoterapeutę można w jego własnym, prywatnym gabinecie lub w placówce związanej z leczeniem chorób natury psychicznej. Obecnie hipnoterapia nie jest już powszechnie kojarzona z czymś niebezpiecznym i zaczyna odnajdować swoje miejsce w medycynie. Dzięki takiej terapii udaje się skutecznie zwalczać nerwicę czy różne fobie.

Wspomniane fobie to bardzo charakterystyczny problem o złożonej naturze, który może stanowić przyczynę do skorzystania z sesji hipnoterapii. Podczas takiej sesji osoba może sięgnąć do swoich wspomnień, które często kryją powód występowania reakcji stresowych na dany czynnik. Są one zatarte bądź wyparte i nie da się do nich dotrzeć inaczej.

Czy hipnoterapia się opłaca?

Skorzystanie z wizyty w gabinecie hipnoterapeuty może być podobnie opłacalne, jak poddanie się sesjom psychologicznym czy psychiatrycznym. Metoda jest jednak bardziej skuteczna w związku z problemami, które mają niejasną przyczynę. Hipnoterapia w takim przypadku może przynieść oczekiwane rezultaty w dość krótkim czasie.

Podsumowując, hipnoterapeuta za pomocą odpowiednich technik wprowadza swoich pacjentów w specyficzny stan. Są oni przytomni, ale mogą odczuwać większy wpływ podświadomości, a to ma znaczenie terapeutyczne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz