stolik kawowy
Aktualności

Czym wyróżnia się stolik kawowy loftowy?

Styl loftowy jest bardzo pożądany w obecnych czasach. Dzięki totalnemu minimalizmowi zyskał on wielkie uznanie, ponieważ takie rozwiązanie pasuje tak naprawdę wszędzie. Ten styl bazuje nie tylko na minimalizmie formy, lecz także na minimalizmie elementów dekoracyjnych. Stolik kawowy loftowy będzie dobry wszędzie. Aby zdecydować się na niego, warto wiedzieć, czym on się wyróżnia.

Co cechuje stolik kawowy loftowy?

Styl loftowy zdobywa coraz większe uznanie na całym świecie i nic w tym dziwnego. Jest on uniwersalny i pasuje niemalże wszędzie. Produkty takie jak stolik kawowy loftowy można spotkać już coraz częściej w domach, firmach i budynkach użyteczności publicznej. Meble wykonane w tym stylu z reguły mają prostą o geometryczną formę. To połączenie elementów metalowych z drewnianymi, które nadają surowego i wyrafinowanego charakteru. Ich kolorystyka jest bardzo stonowana.

Meble loftowe bezproblemowo można łączyć z różnymi elementami wyposażenia w wielu stylach. Są one przeznaczone nie tylko dla osób, które lubią minimalizm i prostotę, lecz i dla tych, którzy lubią porządek. Z racji tego, iż są one wykonane z metalu, łatwo można je przesunąć, aby odkurzyć. Nie posiadają one zbędnych dekoracji, dlatego ścieranie kurzu okaże się szybkie. To dobre rozwiązanie dla osób, które nie lubią remontów i szukają uniwersalnych rozwiązań. Metal oraz drewno nigdy nie wychodzą z mody, a jeśli nam się znudzą, można pomalować je na inny kolor.

Jak wybrać stolik kawowy loftowy?

Stoliki kawowe loftowe skonstruowane są z drewna o ciepłej barwie, w połączeniu z malowanym na czarno metalem, dzięki czemu wyglądają dość surowo. Podobnie jest, jeśli chodzi o stoły ogrodowe żeliwne. Powinny być one przede wszystkim praktycznie i skromne, jeśli chodzi o kształt. Dobrze jest zastosować się do zasady, która mówi o tym, że blat stolika kawowego loftowego powinien niższy o 5 cm od kanapy. Pozwala to na odpowiednią kompozycję i nie przytłacza strefy wypoczynkowej. 

Kształt w tym stylu nie gra większej roli. Powinien on być tylko dopasowany do kanapy i fotela, przy których taki stolik ma stać. Stolik kawowy okrągły loftowy pasować będzie zwłaszcza do wolnostojących foteli. Styl loftowy ma na celu oszczędność przestrzeni, jednakże dostępne na rynku są stoliki o różnych, niezwykłych i pomysłowych kształtach. 

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz