waz tloczny
Aktualności

Czym są węże tłoczne?

Węże tłoczne to ciekawe systemy, które z pewnością sprawdzą się dla wielu różnych osób. Jest to spowodowane głównie ich unikalną budową, która zawiera szereg różnorodnych zabezpieczeń i możliwości transmisji wody. Czym jednak są?

Węże tłoczne – gdzie się je wykorzystuje?

Węże tłoczne wykorzystuje się między innymi do tego, aby można było tłoczyć wodę przewodami pod wysokim ciśnieniem. Zazwyczaj odbywa się to przez motopompę, która je tworzy i dzięki temu ciecz dociera do specjalnych miejsc akcji gaśniczej.

Prądownica hydrantowa to bardzo ciekawe urządzenie, które ułatwia kontrolowanie przepływu wody właśnie takimi wężami. Można wtedy formować ją zarówno jako rozproszony lub zwarty strumień. Ma to ogromne znaczenie dla strażaków.

Tłoczone węże są zabezpieczone specjalną osłoną przed tym, aby nie ulegać rozszczelnieniu nawet wtedy, gdy przepływa przez nie wysokie ciśnienie. Może to mieć ogromne znaczenie, jeśli chodzi o przedsiębiorstwa, które zajmują się rozładowywaniem cystern.

Węże tłoczone – dlaczego warto na nie stawiać?

Węże tłoczone przede wszystkim doskonale pasują do każdej pompy. Ma to duże znaczenie, ponieważ tylko dzięki temu można uzyskać jak najlepsze ciśnienie, które przetransportuje wodę nawet na kilkadziesiąt metrów.

Węże te są również mało awaryjne. Nie ulegają splątaniom i bardzo łatwo można zorganizować je, na przykład w wozie strażackim lub nawet prywatnym samochodzie. Wystarczy tylko prawidłowo je zwinąć, stosują się do zaleceń producenta.

Konstrukcje te mogą występować w wielu ciekawych długościach, które najczęściej są dobierane pod kątem praktycznego zastosowania. Nie zawsze będzie to jednak duża długość, ponieważ taka mogłaby okazać się problematyczna.

Węże tłoczone to nic innego jak systemy przewodów, które świetnie łączą się z różnymi pompami. Dzięki temu mogą przeprowadzać ciśnienie wody tak, aby umożliwiać transportowanie jej na duże odległości. Warto wziąć to pod uwagę chcąc przeprowadzać skuteczne akcje gaśnicze.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz