karma dla psa
Aktualności

Co to jest karma light dla psa?

Współczesne psy domowe nie muszą polować, a obfity posiłek czeka na nie każdego dnia w misce. Co gorsza, bardzo często jest to posiłek o dużej gęstości kalorycznej. Przez to wiele psów boryka się z problemem otyłości, która dodatkowo potęgowana jest przez częste podjadanie i małą aktywność fizyczną. Specjalna karma light dla psa jest przeciwieństwem standardowej karmy. Ma niską gęstość kaloryczną, ale zapewnia uczucie sytości i pies nie ma ochoty na podjadanie.

Niższa kaloryczność karmy a uczucie głodu

Wielu właścicieli otyłych psów ma opory przed sięgnięciem po karmę o obniżonej gęstości kalorycznej, błędnie sądząc, że jedzący ją pies będzie stale głodny. Nic bardziej mylnego. Współcześnie dostępne karmy light dla psów otyłych są karmami pełnoporcjowymi, a zatem zawierającymi komplet składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania psich organizmów. Karma light dla psa, w stosunku od karmy typu tradycyjnego, ma jedynie obniżoną gęstość kaloryczną, co oznacza, że jej określona porcja, na przykład 100 g produktu zawiera mniej kalorii. W takich karmach jest najczęściej mniej tłuszczu. Jego miejsce zajmują roślinne, niskokaloryczne wypełniacze, na przykład ziarna pełne błonnik. Dzięki nim karma wypełnia żołądek zwierzęcia i sprawia, że nie odczuwa ono głodu. Duża ilość błonnika w korzystny sposób wpływa również na trawienie, co zawsze pomaga w odchudzaniu.

Kiedy stosować karmę light dla psa?

Podawanie posiłków o niższej gęstości kalorycznej zalecane jest psom otyłym oraz psim seniorom. Starsze psy w naturalny sposób są mniej aktywne i potrzebują zdecydowanie mniej energii w formie tłuszczu niż psy młode. Karma light dla psa to jednak przede wszystkim produkt polecany psom, które powinny się odchudzić. Gdy pies ma kilka kilogramów nadwagi, ograniczenie codziennych posiłków może być trudne. Psie karmy light, o niskiej gęstości kalorycznej, są w takiej sytuacji prawdziwym wybawieniem. Jedzący je pies nie czuje głodu i jednocześnie pochłania zdecydowanie mniej kalorii. Dzięki temu może dość szybko schudnąć, zwłaszcza jeśli zmianę diety połączymy z dłuższymi spacerami lub zabawą w aportowanie.

Specjalne, najczęściej mokre karmy light dla psów otyłych i psich seniorów są karmami pełnoporcjowymi, a zatem zaspokajającymi wszystkie potrzeby żywieniowe organizmu psa. Wystarczy przestrzegać zalecanych przez producenta porcji karmy, co powinno być dostosowane do wieku i wielkości psa, by szybko dostrzec zmiany w jego wyglądzie i zachowaniu. Szczuplejsze psy są zdrowsze i najczęściej dużo bardziej aktywne.

Możesz również polubić…

Dodaj komentarz